Pokud hledáte pro svůj domov svěží nápad, podívejte se, jaké jsou nejnovější trendy v interiérovém řešení pro tohle léto.

Trendy na letošní léto jsou už za dveřmi. Jakékoliv barevné kombinace, čisté linie a přítomnost více stylů.  Inspirace taktéž přichází z exotických koutů světa a vnáší tak do českých domácností kouzlo dálek. Designéři se nebojí ani nezvyklých variací na téma retro, zejména inspirace 50. a 60. lety. Vše podle chuti, hranice nejsou jasně dané. Držte se, léto přichází na scénu!

Letní trendy klepou na dveře.

Dovolte létu vstoupit dále. Zdroj: sxc.hu

Barvy!

Hlavní  roli mají tohle léto  tyrkysová, vanilkově žlutá,  jablečně zelená a samozřejmě pastelové odstíny všech barev, které vás pozitivně naladí již při využití v malé míře. Svou nepostradatelnou roli mají též sytě oranžová, královská modř a v neposlední řadě vášnivě červená. S kombinací těchto barev nikdy nesáhnete vedle, a to nejen v létě.

Zkuste tyto odstíny! Zdroj: Šárka Lacinová, Generace 21

Zkuste tyto odstíny!
Zdroj: Šárka Lacinová, Generace 21

Originalita!

Nové kombinace materiálů a textur  se objevují nejen v designu nábytku, bytových dekorací i textiliích. Nové možnosti využití  skla, kovu, sisalu, dřeva nabízí  nepřeberné množství variant, jak  dodat interiéru  nový dech. Kousky z nových kolekcí designérů jsou důkazem, že nadčasovost a čisté linie jsou v čele.

Pohodlí a návrat patchworku!

Pokud přemýšlíte, jak zařídit co nejoriginálnější posezení, barevné polštáře jsou základ. A na výsluní se vrací patchwork, který nemusí nutně znamenat reinkarnaci nevkusné kombinace materiálů  80. let. Ba naopak, s motivy tisků, které se letos objevují na scéně, je jasné, že léto nudné rozhodně nebude.

Barvy vládnou létu. Zdroj: sxc.hu

Barvy vládnou létu. Zdroj: sxc.hu

Dětské pokoje letošního léta

Dětským pokojům letos vládne námořnický styl, a to jak v koncepci nábytku, tak v bytových doplňcích, které spolehlivě navodí atmosféru přímořské pohody a pro děti tak představuje místo tajemných dobrodružství s mořem spojených. Děti milují vůni dálek a vězte, že to není čistě dětská záležitost.

Improvizujte!

Využití vlastní fantazie a nápadů určitě není od věci, letošní léto stoprocentně dává volnou ruku při kombinacích barev, materiálů i stylů. Letošní léto je mimořádně odvážné, hravé a nezkrotné. Dejte průchod své kreativitě a vneste do bytu atmosféru, která vám vykouzlí úsměv už od prvního vstupu do dveří.

Inspirujte se!

Inspiraci hledejte nejen u špičkových designérů, ale bez obav oprašte staré dobré věci, které už možná svůj účel splnily, ale jako dekorace rozhodně ještě kouzlo neztratily. Nebojte se sáhnout do hloubi domácího archivu a možná budete překvapeni, jaké poklady objevíte. Vintage stále žije, a to i v domácnostech pro mladé!

Letošní léto bude mít styl. Zdroj: sxc.hu

Letošní léto bude mít styl. Zdroj: sxc.hu

Obměňujte!

Nikdo neříká, že musíte celé léto mít obývací pokoj v jednom stylu. Čerstvý dech vnesou do pokoje občasné malé změny nejen v barevných kombinacích, ale i v uspořádání nábytku. A zde také hranice neexistují. Je to na vás. Trendy následovat nemusíte, stačí jen dostatek odvahy. A ta bude letos potřeba, pokud nechcete zívat nudou nad svým současným zařízením pokoje. Ostych stranou!

Léto bude tedy barevné, plné života  a samozřejmě inspirace ze všech koutů světa. Není vyloučeno, že hity z minulého roku dostanou nový kabát, který do vašeho domova vnese čerstvý vítr. A ten se nehodí jen v momentu, kdy už jen toužebně hledíte z okna a vyhlížíte první paprsky letního slunce, ale neustále. Léto už se blíží, tak smažte stará pravidla a běžte vstříc novým příchutím!

Zdoj perexové fotografie: anvari.org