Odvažte se a převlékněte svůj interiér k nepoznání! Hra teprve začíná.

Každým rokem přichází na módní scénu nové prvky, které se od toho předešlého liší. Může se vám zdát, že motivy a vzory jsou čím dál tím víc křiklavější a vyzývavější a ono tomu tak skutečně je!

Jak si ale poradit s takovými vzory, které se na oko zdají být těžko zařaditelné do interiéru? Občas stačí jen změnit potah na křeslo nebo polštář či přemalovat pokoj na střídmější barvu a doplnit do něj barevnější prvky v textilu. Možností je hned několik. Podívejte se s námi, co nám trendy roku 2014 nabízí.

Pastelové barvy v hlavní roli

Letošní rok dal příležitost vyniknout pastelovým barvám všech možných odstínů. Paleta jarních světlých barev v každém z nás evokuje pocit radosti a tak to má být! Ať už jste našli zalíbení v jakékoliv barvě, vždy se z ní dá hravě namíchat pastelový odstín, který dočista změní perspektivu vašeho bydlení. Svou živostí naprosto šokují odstíny žluté, tyrkysové, světle zelené, fuchsiové a dokonce i šedé, která s barevnými odstíny hraje úžasný kontrast.

Díky barevnosti motivů  zapomenete, jak vás ve škole geometrie nebavila! Zdroj: happyfriday.es

Díky barevnosti motivů zapomenete, jak vás ve škole geometrie nebavila! Zdroj: happyfriday.es

Probuďte se s hlavou v oblacích

Populárními začínají být barevné přechody, především co se týče ložního prádla nebo dokonce i výmalby pokoje. Představte si ta rána, do nichž se probouzíte v barvách, které se stupňují v těch nejrůznějších odstínech. Utváří tak čarovný celek. Světle modré povlečení odlehčí vašemu snění a vy se budete po ránu cítit svěží. A co taková výmalba obýváku v barvě zlatavého obilí, která postupně předchází do bílé? Díky těmto „ombré“ efektům si budete připadat jako v oáze klidu. Vyzkoušejte je!

Geometrické vzory

Nepřeberné množství přímek, trojúhelníků, čtverců a kružnic ozdobí ponurý interiér přímo lusknutím prstů. Vyzývavá přímočarost těchto vzorů vnese do vašeho bydlení logický řád a přitom mu zachová odlehčenost a zábavnou vizi. V případě, že kousky vašeho nábytku nehýří zrovna originalitou a důvtipem, sáhněte s jistotou po těchto vzorech, které mají navíc tu výhodu, že dokáží rozšířit či zvýšit prostora zároveň vytvářet v interiéru šokující optické klamy, kterými se můžete bavit. Opakující se minimalistické vzory vás nenechají v klidu a probudí ve vás hravost, na to se můžete spolehnout!

Chcete-li zůstat nohama na zemi, vyzkoušejte v interiéru fototisk! Zdroj: denydesigns.com, en.essenzahome.nl

Chcete-li zůstat nohama na zemi, vyzkoušejte v interiéru fototisk! Zdroj: denydesigns.com, en.essenzahome.nl

Volání přírody u vás doma

Čerstvě probuzená příroda nás láká ven a všude kolem to voní jarem. Přitom zelenkavá barva může dorazit i k vám domů, věděli jste to? V kurzu jsou teď především textílie s fototiskem, díky kterému si můžete například potah na polštář vytvořit sami pomocí vlastní kreativity. Stačí si vybrat fotografii, která ve vás vyvolává pocit radosti, a nechat si ji natisknout na textil ve fotostudiu. A pak už se jí můžet kochat, co hrdlo ráčí. Vzory s květy, listy nebo stromy probudí váš interiér do zcela jiné doby, tedy do starosvětského baroka, ale nutně tomu tak nemusí být. Přírodní vzory mohou nést i prvky moderní vize v podobně abstraktních vzorů, záleží na vás, ke kterému stylu se přikloníte.

Zdroj zleva: denydesigns.com a en.essenzahome.nl

Křiklavé barvy a prapodivné motivy, to jsou trendy pro rok 2014. Zdroj zleva: denydesigns.comen.essenzahome.nl

Nespoutaná exotika

Divoká změť vzorů a barev naplní váš dům pozitivní energií, kterou budete vdechovat každým krokem. Základní myšlenkou nynějších trendů v textilu je se co nejvíce odlišit od usedlých standardů. Proto návrháři přichází na trh s řadou motivů inspirovanými přírodou – od barevných papoušků a ještěrek přes rostliny jako jsou liány, lotosové květy až po plody jako ananasy, citróny a jiné letní dobroty. Divoká příroda k sobě láká stále větší pozornost a možná to příště budete vy, kdo se nechá strhnout její nespoutanou krásou.

Zdroj perexové fotografie: ikea.com

Zdroj: http://generace21.cz/80901-trendy-vzory-2014/